سبد موهای رنگ شده محافظت از مو آفتاب نکات سلامت مو

سبد: موهای رنگ شده محافظت از مو آفتاب نکات سلامت مو

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری علیرضا قزوه پشت حمید هیراد در آمد

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با مسئول دانستن دفتر شعر و موسیقی وزارت ارشاد در دادن مجوز به شعرهای حمید هیراد گفت: ایشان ادعای شاعری نداشته و اصلا شیوه‌اش

علیرضا قزوه پشت حمید هیراد در آمد

علیرضا قزوه پشت حمید هیراد در آمد

عبارات مهم : ترانه

مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری با مسئول دانستن دفتر شعر و موسیقی وزارت ارشاد در دادن مجوز به شعرهای حمید هیراد گفت: ایشان ادعای شاعری نداشته و اصلا شیوه اش تلفیق چند شعر هست. هر وقت این شعرها را در کتابی به نام خود منتشر کرد، می توان به او تهمت دزدی ادبی زد.

به گزارش فارس، بعد از به راه افتادن پویشی با عنوان «نه به دزدی ادبی» در اینترنت و پیوستن شاعران، روزنامه نگاران و نویسندگان به این پویش که منجر به صدور بیانیه ای علیه حمید هیراد، خواننده جوان کشورمان نیز سکوت نکرد و متنی را در دفاع از خود منتشر کرد؛ او در بخش هایی از بیانیه خود آورده بود: «به عنوان عضو کوچکی از جامعه هنری این خاک، جهت نشان دادن اعتقادم به ناپسند بودن دزدی ادبی از آثار دیگران و رعایت عرف و ادب، در پیوست معرفی آثار ارائه شده، به خاص در قطعات اخیر، مرجع هر برداشت را هم ذکر کرده و در صورت دسترسی، از شاعر مورد نظر هم کسب اجازه و رضایت نموده ام. ناگفته هم نماند که پرهیز از ذکر نام صریح و همگانی این عزیزان، صرفا به علت فقدان اعتماد کامل به صحت اسامی در محدوده اینترنت و تردید اخلاقی در ضایع شدن حقوق صاحبان حقیقی این آثار بوده است نه نیتی دیگر.»

علیرضا قزوه پشت حمید هیراد در آمد

این در حالی است که جمعی از شاعران کشورمان در بیانیه خود آورده بودند: «یکی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد، صیانت از آثار ادبی ست. طبیعتا زمانی که این مسئولیت پذیری در قبال آثار کسانی چون مولانا و شهریار تبریزی و سیمین بهبهانی وجود نداشته باشد، شعر و ترانه امروز نیز از گزند دستبرد نوآمدگان در امان نخواهد ماند. ما جمعی از شاعران و ترانه سرایان ضمن ناپسند دانستن دزدی ادبی و محکوم کردن آن، موارد زیر را که به وسیله حمید هیراد خواننده صورت گرفته است ناشایست دانسته و خواستار پیگیری مراجع ذیربط در جهت احقاق حقوق از دست رفته صاحبان آثار هستیم:

1. استفاده اثر بدون کسب مجوز از صاحب اثر

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با مسئول دانستن دفتر شعر و موسیقی وزارت ارشاد در دادن مجوز به شعرهای حمید هیراد گفت: ایشان ادعای شاعری نداشته و اصلا شیوه‌اش

2. ضایع کردن حقوق مادی معنوی شاعران و ترانه سرایان

3. جعل نام و دستبرد در متن بدون اطلاع و رضایت صاحب اثر

4. تلفیق ابیاتی از شعرای متفاوت بدون کسب اجازه و ثبت تمامیت این کلاژ به نام حمید هیراد در پوستر و صفحه شخصی وی

علیرضا قزوه پشت حمید هیراد در آمد

5. هتاکی و طرح داعیه شکایت از منتقدان و افرادی که در جهت تنویر افکار عمومی اقدام کرده اند

6. اهانت های زشت مدیر برنامه های حمید هیراد به منتقدان و کاربرد عبارات سگ های هار و گرسنه در مورد منتقدان!»

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با مسئول دانستن دفتر شعر و موسیقی وزارت ارشاد در دادن مجوز به شعرهای حمید هیراد گفت: ایشان ادعای شاعری نداشته و اصلا شیوه‌اش

حال، علیرضا قزوه، شاعر و مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری در متنی که در صفحه شخصی خود منتشر کرده به حمایت از هیراد پرداخته هست. این متن البته با کامنت های انتقادی گسترده روبه رو شده است است.

قزوه در این متن نوشته است: «متاسفانه این روزها شاعر جوانی که خود را بزرگ جماعت شاعران و ترانه سرایان تصور کرده در اینترنت توهین هایی را به یکی از بازیگران و صورت های معروف اصیل و آداب دان عرصه موسیقی جناب هیراد روا داشته اند که این توهین ها و کشاندن این عنوان به برنامه بیست و سی رسانه ملی کاری اشتباه و صدالبته به ضرر جریان بااصالت موسیقی ماست!

علیرضا قزوه پشت حمید هیراد در آمد

من هیراد را مدت زیادی نیست که می شناسم شاید حدود چند ماه و آن شاعر جوان اهانت کننده را سال هاست که می شناسم و حمایت های زیادی هم از او کرده ام و حتی نام یکی از کتاب هایش را هم خودم گزینش کردم، ولی متاسفانه این روزها شاهد گستاخی ها و بداخلاقی های احساسی از او هستیم!

به اعتقاد من حمید هیرادی که من او را ندیده ام بسیار با ادب تر و متواضع تر و آداب دان تر و هنرمندتر از ایشان است و این مایه از تواضع را در پاسخ فروتنانه این جوان دیدم که چیزی را در خود کشته بود که در جماعت روبرو بیداد می کرد؛ ضمن آن که ایشان ادعای شاعری نکرده بود و اتفاقا گزینش ها و تلفیق های شعرش بسیار هوشمندانه و صدایش بسیار گرم و دلنشین بوده است و در جهت حفظ ادبیات عرفانی و موسیقی درست ایرانی و بااصالت گام برداشته است و سزاوار است که از جماعت شاعران کسی به این هجمه های بی علت و ناجوانمردانه پاسخ بدهد!

این دوستان شاعر جوان ما اگر غیرت حفظ اصالت ها را دارند در این وانفسای ترانه های مبتذل زیرزمینی جلوی کسانی را بگیرند و برایشان امضا جمع کنند که متاسفانه در ارشاد و رسانه های ملی و غیرملی و این سوی آب و آن سوی آب ریشه کرده اند و عن قریب چون علف هرزی به جای گل تزیینی منزل ها خواهند نشست!

حمید هیراد که اهل خیانت نیست! اتفاقا این صدا باید تقویت شود! ایشان ادعای شاعری نداشته و اصلا شیوه اش تلفیق چند شعر است و هر وقت این شعرها را در کتابی به نام خود منتشر کرد، می توان تهمت دزدی ادبی را زد! توصیه دیگر آن که دفتر شعر و موسیقی وزارت ارشاد مسئول دادن مجوز است و من خودم مدتی رییس این شورا بودم. بعد اگر هم گناهی باشد، متوجه آنان است که به این شعرها مجوز دادند! اتفاقا من فکر می کنم تقویت هیراد تقویت اصالت های شعر و موسیقی ایرانی است!»

واژه های کلیدی: ترانه | موسیقی | اینترنت | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz