سبد موهای رنگ شده محافظت از مو آفتاب نکات سلامت مو

سبد: موهای رنگ شده محافظت از مو آفتاب نکات سلامت مو

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دهه ٦٠ نه در زندان‌ها بودیم نه مسئولیت اطلاعاتی داشتیم / پاسخ آرمین به مقام امنیتی سابق

محسن آرمین از اعضای شرکت مجاهدین انقلاب به ادعاهای اکبر براتی پاسخ داد. براتی که به گواه تسنیم از اشخاص امنیتی دهه ٦٠ به شمار می رود و از سال ٥٩ که از شرکت مجاه

دهه ٦٠ نه در زندان‌ها بودیم نه مسئولیت اطلاعاتی داشتیم / پاسخ آرمین به مقام امنیتی سابق

پاسخ آرمین به مقام امنیتی سابق: دهه ٦٠ نه در زندان ها بودیم نه مسئولیت اطلاعاتی داشتیم

عبارات مهم : زندان

محسن آرمین از اعضای شرکت مجاهدین انقلاب به ادعاهای اکبر براتی پاسخ داد. براتی که به گواه تسنیم از اشخاص امنیتی دهه ٦٠ به شمار می رود و از سال ٥٩ که از شرکت مجاهدین انقلاب جدا شده، فعالیت هایش را در سپاه ادامه داده، در مصاحبه ای با این خبرگزاری، اتهاماتی را علیه بعضی اعضای شرکت از جمله بهزاد نبوی، محسن آرمین، فیض الله عرب سرخی، ابوالفضل قدیانی و صادق نوروزی مطرح کرده بود. به ادعای براتی، آرمین و عرب سرخی بازجوهایی بودند که رفتارشان مشابه واکنش‌ها بازجوهای ساواک در وقت شاه بوده است.

دهه ٦٠ نه در زندان‌ها بودیم نه مسئولیت اطلاعاتی داشتیم / پاسخ آرمین به مقام امنیتی سابق

اما محسن آرمین یکایک این ادعاها راجع به خود و هم قطاران سابقش را تکذیب کرده و گفته که فعالیت های اطلاعاتی و امنیتی شرکت در آن دهه متعلق به جریان چپ شرکت نبوده هست. آرمین گفته، نزدیک به یک سال در سپاه بوده و بعد از اعلامیه امام مبنی بر گزینش فعالیت نظامی یا سیاسی از سپاه بیرون آمده و عرب سرخی هم در بخش گزینش اطلاعات سپاه فعال بوده هست. او همچنین تأکید کرده او و هم قطارانش در سال های دهه ٦٠ نه حضوری در زندان ها داشتند و نه مسئولیتی. این عبارات پاسخی است به ادعایی که خبرگزاری تسنیم یک روز بعد از مصاحبه براتی به بهانه گزارشی مطرح کرد که شرق دراین باره منتشر کرده بود.

تسنیم در گزارشی با عنوان «چرا چپِ دهه ۶۰ گذشته امنیتی خود را انکار می کند؟» نوشته بود: «…چپ های دهه ٦٠ که در آن دوره غالبا مناصب امنیتی، قضایی، تقنینی و غیره کشور را از آن خود کرده بودند، حالا با گذشت سه دهه از آن مقطع، بعضی اعضای این جریان به علت بعضی رویکردها و عملکردهایشان یا کمتر از آن سال ها سخن به زبان می آورند، یا بعضی وقایع آن وقت را جور دیگری بازگو می کنند… بازخوانی درست دهه ٦٠ در این ایام از اهمیت زیادی برخوردار است تا کسانی که امروز به هر دلیلی مسئولیت های خود و رفتارهایشان را انکار می کنند، در برابر تاریخ و افکار عمومی پاسخ گوی عملکردشان باشند؛ هرچند داشتن مسئولیت های قضایی و امنیتی در دهه ٦٠ آن هم در مقابله با گروهک های جنایتکاری مثل منافقین افتخاری بزرگ هست، ولی نافی اندک بدرفتاری های شخصی بعضی در مسئولیت هایشان نمی شود؛ رفتارهایی که هرگز مورد تأیید نظام و نهادهای آن نبوده و نیست».

محسن آرمین از اعضای شرکت مجاهدین انقلاب به ادعاهای اکبر براتی پاسخ داد. براتی که به گواه تسنیم از اشخاص امنیتی دهه ٦٠ به شمار می رود و از سال ٥٩ که از شرکت مجاه

پاسخ آرمین

آرمین ولی پاسخ اتهامات را یک به یک داده و گفته است: «آقای براتی مدعی شده است است صادق نوروزی، عرب سرخی، قدیانی و امثال آنها بودند که در اوایل انقلاب بازجو شدند و تخلفات زیادی کردند… این ادعاها از اساس کذب و خلاف واقع هست. اولا مردها صادق نوروزی، قدیانی و عرب سرخی هیچ گاه بازجو نبودند. مردها نوروزی و قدیانی هیچ گاه عضو سپاه یا وزارت اطلاعات یا دادستانی انقلاب نبودند که کسی را بازجویی کرده باشند.

البته آقای عرب عضو سپاه بود، ولی مسئول گزینش در واحد اطلاعات سپاه بود و شغل ایشان هیچ ربطی به متهمان و بازجویی از ایشان نداشت. این حقیقتی نیست که آقای براتی از آن بی اطلاع باشد و متأسفانه چاره ای نداریم جز اینکه بگوییم آقای براتی آگاهانه و صریحا دروغ می گوید».او ادامه داده: «آقای براتی راجع به آقای نبوی افاضه فرموده اند که نبوی گفت من مسلمان سه ساله هستم معنای این سخن این است که آقای نبویی حداکثر در سال ۵۶ مسلمان شده است است… . شهید رجایی که سالیانی دراز را در زندان با نبوی گذرانده بود، بیش از هر کسی به دیانت و صداقت او باور داشت. کسانی که با وی در زندان بودند، خوشبختانه امروز در قید حیات هستند، بنابراین این ادعاهای کذب حتی در حدی نیست که نیازمند پاسخ یا توضیح و تبیین باشد».

دهه ٦٠ نه در زندان‌ها بودیم نه مسئولیت اطلاعاتی داشتیم / پاسخ آرمین به مقام امنیتی سابق

سال ٦٠ از سپاه استعفا کردم

آرمین از اینجا به بعد به اتهاماتی که علیه شخص او مطرح شده است پاسخ داده است: «آقای براتی راجع به بنده نیز در یکی دو جا در این مصاحبه مطالبی گفته اند از جمله اینکه: به عنوان نمونه محسن آرمین هوادار گروه صف بود و بروجردی را دوست داشت. اولا بنده عضو گروه توحیدی صف بودم و نه هوادار. ثانیا رابطه دوستی و عاطفی من با مرحوم بروجردی بسیار بیش از آقای براتی با ایشان بود.

ثالثا عضویت من در گروه صف و اعتماد مرحوم بروجردی به من در حدی بود که من و ایشان به عنوان نماینده گروه صف در مذاکرات ائتلاف گروه های مسلمان جهت تشکیل شرکت بودیم… راجع به بازجویی و اقدام به شیوه ساواک و… هرچند قبلا هم یکی دو بار توضیح داده ام و نیازی به توضیح نمی بینم، عرض می کنم که بنده هیچ گاه عضو وزارت اطلاعات، نهادهای اطلاعاتی و امنیتی یا دادستانی نبوده ام.

محسن آرمین از اعضای شرکت مجاهدین انقلاب به ادعاهای اکبر براتی پاسخ داد. براتی که به گواه تسنیم از اشخاص امنیتی دهه ٦٠ به شمار می رود و از سال ٥٩ که از شرکت مجاه

در سال ۶۰ هم وقت با اعلام جنگ مسلحانه از سوی مجاهدین خلق بنده به همراه جمعی دیگر از اعضای شرکت جهت کمک به سپاه جهت مبارزه با مجاهدین خلق به سپاه رفتیم. کمتر از یک سال عضو پیمانی سپاه بودم. ولی از آنجا که اولا امام دستور داده بودند که اعضای گروه های سیاسی میان سپاه و عضویت حزب و گروه خود یکی را گزینش کنند و ثانیا گرایش و علاقه من به کارهای فکری و سیاسی بود و نه نظامی و اطلاعات و ثالثا در طول این مدت شاهد مسائلی بودم که ترجیح می دهم راجع به آن سخنی نگویم، به همکاری خود با سپاه آخر دادم و به فعالیت های فکری و سیاسی خود ادامه دادم».

دهه ٦٠ مسئولیتی در زندان ها نداشتیم

دهه ٦٠ نه در زندان‌ها بودیم نه مسئولیت اطلاعاتی داشتیم / پاسخ آرمین به مقام امنیتی سابق

آرمین راجع به اتهامات امنیتی و اطلاعاتی به جریان چپ شرکت هم گفته: «اختلاف ما در شرکت مجاهدین انقلاب اسلامی با آقای اکبر براتی و دوستانش البته اختلافاتی فکری بود… ما با برخوردهای چماقی با مخالفان نظام موافق نبودیم. آن زمانی که اداره شرکت دست دوستان ما بود، هنگامی که اتفاق ورزشگاه امجدیه اتفاق افتاد و عده ای موسوم به چماقدار با هواداران شرکت مجاهدین خلق درگیر شدند، شرکت اطلاعیه داد و پدیده چماق داری را محکوم کرد و خواهان آخر دادن به این شیوه برخوردها شد.

آقای براتی گفته است برخوردهای خشن در زندان باعث کینه و خصومت خانواده های متهمان شد. و مدعی است امثال بنده مسئول این کینه ها و خصومت ها بوده اند… . اگر این تحلیل ایشان صحیح باشد؛ یعنی مقصر مهم این کینه و خصومت مسئولان زندان باشند، ما و دوستانمان در طول سال های دهه ٦٠ در زندان ها نه حضوری داشتیم و نه مسئولیتی؛ بنابراین خوب است پیگیری شود کسانی که با رفتارهای خشن خود چنین جفایی در حق نظام و کشور کردند، چه کسانی بودند».

رابطه براتی و احمدی مقدم

آرمین سپس به ارتباط براتی و احمدی مقدم پرداخته و گفته: «…من اوضاع آقای براتی را درک می کنم. از گرفتاری های سال های اخیر ایشان مطلعم و می دانم که آقای براتی و دوستان ارزش به عنوان مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره سابق شرکت… در دولت گذشته بودند و بعد از روی کار آمدن دولت تازه از سوی تعاونی مذکور به کلاهبرداری و تصرف در مال غیر و میلیاردها سوءاستفاده مالی متهم شدند. نهایتا ایشان و دوستان ارزش به حکم شعبه… به اتهام های مختلفی نظیر «کلاهبردی به نحو فروش مال غیر»، «مشارکت در فروش مال غیر» و «خیانت در امانت» محکوم به زندان شدند. آقای براتی مدتی نزدیک به یک سال ونیم مجازات زندان را تحمل کرد».

براتی تکذیب نکرد

آرمین به گفت وگوی برادرش با براتی اشاره کرده و گفته: «پس از انتشار این مصاحبه برادرمان با ایشان تماس گرفت و به او یادآور شد این مطالبی که از قول شما انتشار یافته هست، کذب محض و به شدت مغشوش است و از ایشان خواست که تکذیب کند.

ایشان در پاسخ گفته است که این مصاحبه متعلق به مدت ها پیش است و مطالب و تاریخ ها از سوی خبرگزاری تسنیم بعد و پیش شده. برادرمان از ایشان خواسته بود حال که این طور هست؛ بعد تکذیب کنید؛ ولی پاسخ ایشان این بود که من با خبرگزاری تسنیم رابطه ای ندارم و به زبان بی زبانی گفته بود امکان تکذیب ندارد… . البته فرقی هم نمی کند من شرایط ایشان را درک می کنم. بالاخره بعد از آن محکومیت و زندان طبیعی است که ایشان در پی جلب نظر جهت بازگشت و احراز موقعیت های قبلی خود باشد».

اخبار سیاسی – شرق

واژه های کلیدی: زندان | سیاسی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz