سبد موهای رنگ شده محافظت از مو آفتاب نکات سلامت مو

سبد: موهای رنگ شده محافظت از مو آفتاب نکات سلامت مو

گت بلاگز اخبار اجتماعی هشدار مکارم به وجود فساد بسیار گسترده در شهرداری

سرپرست شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: اجرای ناصحیح بودجه نقد و غیر نقد موجب فسادهای بسیار گسترده شده است است. 

هشدار مکارم به وجود فساد بسیار گسترده در شهرداری

هشدار مکارم به وجود فساد بسیار گسترده در شهرداری

عبارات مهم : اطلاعات

سرپرست شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: اجرای ناصحیح بودجه نقد و غیر نقد موجب فسادهای بسیار گسترده شده است هست.

به گزارش ایلنا، ⁠سمیع الله حسینی مکارم، سرپرست شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران صبحگاه امروز در نشست سراسری مدیران شرکت بازرسی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب با دستمال کثیف نمی شود شیشه را پاک کرد؛ بنابر این اگر ما بخواهیم فساد را کم کرده و آن را از بین ببریم باید در نظر داشته باشیم که یکی از اساسی ترین امور در دستگاه های اجرایی به خاص شهرداری، براق سازی و اطلاع رسانی است.

اگر بتوانیم کلیه کارها خود را براق و بدون هیچ مداخله ای به اطلاع مسئولان، نخبگان، اصحاب رسانه و مردم برسانیم طبعا بسیاری از پرسشها حل خواهد شد.همچنان که یکی از وعده های ارایه شده است به مردم از وقت استقرار شورای شهر پنجم و مدیریت تازه شهری این است که براق سازی و انضباط مالی ایجاد کرده و اطلاع رسانی خواهیم کرد.

هشدار مکارم به وجود فساد بسیار گسترده در شهرداری

وی افزود: گام های موثر جهت براق سازی و اطلاع رسانی عمومی، برداشته شده؛ مردم حق دارند بدانند پولی که جهت اداره شهر می دهند، در کجا خرج می شود. از این رو ما خودمان را مکلف دانستیم که اطلاعات مربوط به درآمد و هزینه را به اطلاع مردم برسانیم؛ در ادامه نیز اگر این سیاست دنبال شود بخش وسیعی از فساد برداشته خواهد شد.مادامی که شورای شهر با این رویکرد و نگاه حضور داشته باشد، ما این راه ادامه می دهیم و فرایند های انجام کار را جهت اطلاع رسانی و نظارت مردمی فراهم می کنیم. یکی از اساسی ترین راه های مبارزه با فساد را اصلاح فرایندها هست. اگر فرایندها و رویه های انجام کار مشخص شود، بخشی از عنوان فساد کم کردن پیدا خواهد کرد.

مکارم افزود: در ابتدای شروع دوره مدیریت شهری دکتر نجفی فرمودند اصل اول انضباط مالی، شفافیت و مبارزه با فساد هست؛ در این راستا امید می رود این سیاست و نگاه تا آخر دوره مدیریت شهری ادامه یافته و منویات مردم و شورای شهر جهت مبارزه با فساد و اصلاح فرایند ها ادامه پیدا کند.اجرای ناصحیح بودجه نقد و غیر نقد موجب بروز فساد های بسیار گسترده شده است هست، تا جایی که منابع شهرداری از کنترل و نظارت شهرداری مرکز خارج می شده است هست؛ البته نمی گویم خدای ناکرده این منابع در جهتی غیر از جهت مهم خودش هزینه می شده است است ولی فرایند صحیحی در کار نبوده است.

سرپرست شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: اجرای ناصحیح بودجه نقد و غیر نقد موجب فسادهای بسیار گسترده شده است است. 

وی گفت: در بودجه نقد، پول از مودی گرفته می شود و بعد از واریز به خزانه شهردرای، از مسیر صحیح خود در بودجه هزینه می شود ولی هنگامی که بودجه غیر نقد وجود داشته باشد، شهرداری منطقه هنگامی که ازمودی پولی دریافت می کند، بخشی از پول را جهت پرداخت به پیمانکاران به صورت غیر نقد پشت باجه می آوردند، مهر می زدند و در اختیار کارگزار قرار دادند. عنوان از همینجا شروع می شود به نحوی که اینکه کارگراز پول را به چه پیمانکاری، چگونه و با چه معیاری خواهد داد دیگر در اختیار شهرداری نیست.

مکارم ادامه داد:خود این فرایند یکی عوامل مهم آن است که که شهرداری جهت پرداخت ها دچار مسئله می شده است است و شهرداری های مناطق آنطور که خودشان تشخیص می دادند، هزینه می کردند از این رو اصلاح فرایند ها یکی از مسایل بسیار مهم به شمار می رود که همه باید نسبت به آن اهتمام بورزیم و مسئله را حل کنیم.

واژه های کلیدی: اطلاعات | شهرداری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz