سبد موهای رنگ شده محافظت از مو آفتاب نکات سلامت مو

سبد: موهای رنگ شده محافظت از مو آفتاب نکات سلامت مو

گت بلاگز اخبار اجتماعی آب اصفهان مدیر بومی می‌خواهد، نه فراخوانی

زاینده‌رود یکی از حوضه‌های آبریز پرتنش کشور طی سال های اخیر درگیر پرسشها بسیاری است تا جایی که اکنون با خشک شدن کامل این رودخانه اوضاع تامین آب بخش‌های کشاورزی،

آب اصفهان مدیر بومی می‌خواهد، نه فراخوانی

آب اصفهان مدیر بومی می خواهد، نه فراخوانی

عبارات مهم : مدیریت

زاینده رود یکی از حوضه های آبریز پرتنش کشور طی سال های اخیر درگیر پرسشها بسیاری است تا جایی که اکنون با خشک شدن کامل این رودخانه اوضاع تامین آب بخش های کشاورزی، صنعت و شرب و محیط زیست بحرانی تر شده است هست. در این اوضاع وزارت نیرو در فراخوانی عمومی از گزینش مدیرعامل تازه آب منطقه ای اصفهان به طور به میل خود خبر داده هست.

سه شنبه هفته گذشته وزارت نیرو در سایت رسمی خود اعلام کرد “مدیریت بخش آب کشور در جهت روش شایسته گزینی و ایجاد وقت های برابر جهت همه افراد واجد شرایط عمومی و تخصصی، جهت سمت «مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان» دعوت به همکاری می کند.” البته این نخستین بار نیست که این وزارتخانه عریض و طویل جهت گزینش مدیران خود این چنین عمل کرده است و پیش از این نیز این وزارتخانه با اعلام فراخوان عمومی و بعد از طی مراحل آزمون و مصاحبه جهت گزینش مدیران صنعت آب و برق اقدام کرده بود. ولی باید دید چنین شیوه ای جهت گزینش مدیر شرکت آب منطقه ای اصفهان که به خصوص حق‎آبه داران زاینده رود از عملکرد آن گلایه های بسیاری دارند، مناسب است؟ و باید دید عالی ترین معیارهای گزینش مدیریت شرکت آب منطقه اصفهان چیست؟

معاون سابق شرکت آب منطقه اصفهان در این باره به ایسنا، گفت: این روش گزینش مدیر به واقع اقدامی بچگانه هست، به این علت که کار کردن در شرکت هایی همچون آب منطقه ای باید مبتنی بر تجربه، سابقه و دانش باشد و افرادی که جهت این سمت گزینش می شوند، عملکرد آنها باید در رده های متفاوت همین سیستم طی سال های گذشته به اثبات رسیده و تجربه های خوبی کسب کرده باشد.

آب اصفهان مدیر بومی می‌خواهد، نه فراخوانی

علی بصیرپور با اعتقاد بر اینکه دادن فراخوان جهت چنین پستی به نوعی سبک شمردن این شغل و نادیده گرفتن تلاش ها و زحمات افرادی است که طی سال های گذشته در این مجموعه رده های متفاوت شغلی را از کارشناسی شروع و به مدیریت رده های اوج رسیده اند، تاکید کرد: هر فرد در بخش آب اصفهان در هر رده ای وارد شود اگر تا چندین سال اطلاعاتی از این حوضه نداشته باشد، نمی تواند تصمیم درستی اتخاذ کند، آیا که از جنبه های فنی اجتماعی، سیاسی، زیست محیطی و … استان را باید به طور کامل بشناسد به خصوص استان اصفهان که دارای اقلیم های متنوعی از گرم و بیابانی تا مناطق معتدل و کوهستانی وبا فرهنگ های متفاوت است.

وی گفت: اگر یک نفر به صورت داوطلب میل به به مدیریت شرکت آب منطقه ای داشته باشد، بدون اینکه به پرسشها و پرسشها حوضه زاینده رود آشنا باشد، نمی تواند موفق عمل کند.

زاینده‌رود یکی از حوضه‌های آبریز پرتنش کشور طی سال های اخیر درگیر پرسشها بسیاری است تا جایی که اکنون با خشک شدن کامل این رودخانه اوضاع تامین آب بخش‌های کشاورزی،

معاون سابق شرکت آب منطقه اصفهان با تاکید بر اینکه در هیچ کجای دنیا از طریق فراخوان مدیری جهت شرکت ها و مجموعه های بسیار مهم این چنین گزینش نمی شوند، تصریح کرد: جنبه های فنی و اجتماعی و سیاسی مدیریت شرکت آب منطقه اصفهان بسیار حایز اهمیت است و فردی که این سمت را می پذیرد باید به تمام زوایای آن آگاه باشد، هم چنین این نحوه گزینش مدیر موجب ایجاد بی تفاوتی در کل بدنه سیستم می شود.

وی افزود: در خصوص جوان و مسن بودن مدیر این شرکت، باید توجه داشت که امروز مدیریت این مجموعه نیازمند درجه ای از تجربه هست، ولی مدیر شرکت آب منطقه ای باید فردی باسواد، با انگیزه و هم چنین قاطع و برنده باشد، آیا که بعضا باید تصمیماتی اتخاذ کند که خوشایند دیگران نیست بنابراین مدیریت دودل، چاره پرسشها حوضه زاینده رود نیست و از همه مهمتر مدیر این مجموعه نباید اهل رانت، زدوبند و منافع خود باشد.

بصیری تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود کشور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان باید فردی بومی و ساکن همین استان باشد آیا که امروز شرایطی در تمام نقاط کشور حاکم است که همه به دنبال منافع قوم و قبیله خود هستند همین گونه که اکنون در اصفهان امروز کسی توجهی به پرسشها این استان ندارد و اگر غیربومی باشد، اوضاع بدتر می شود.

آب اصفهان مدیر بومی می‌خواهد، نه فراخوانی

عضو هیئت علمی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این باره با تاکید بر اینکه حوضه زاینده رود پیچیدگی های خاص خود را دارد، گفت: اگر مدیری از بیرون، وارد اصفهان شود ممکن است موجب تخریب زیاد شود، بنابراین فردی باید مدیرعامل شرکت آب منطقه شود که پیش از این در اصفهان کار کرده باشد و با حوضه زاینده رود و آب های زیرزمینی و پرسشها اجتماعی و اقتصادی آن آشنا باشد.

مهدی بصیری افزود: اگر فردی از بیرون استان گزینش شود مناسب این کار نیست، بنابراین در این فراخوان احتمال دارد هزار نفر داوطلب شوند و وزارت نیرو از بین آنها یک نفر ار گزینش می کند و عنوان می کند به عنوان نمونه مدیر اهل سیستان و بلوچستان جهت این سمت مناسب است در حالیکه مدیر باید بومی اصفهان باشد و شرایط این منطقه آگاه باشد.

زاینده‌رود یکی از حوضه‌های آبریز پرتنش کشور طی سال های اخیر درگیر پرسشها بسیاری است تا جایی که اکنون با خشک شدن کامل این رودخانه اوضاع تامین آب بخش‌های کشاورزی،

وی با تاکید بر اینکه گزینش مدیر آب منطقه ای به طور فراخوان خطری بزرگ جهت اصفهان هست، تصریح کرد: بلاهایی که بر سر اصفهان آمده به علت بی تفاوتی مردم این شهر نسبت به پرسشها خودشان است.

عضو هیئت علمی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: البته اکنون نیز شرکت آب منطقه ای اصفهان در خصوص تصمیماتی که در خصوص عنوان آب اصفهان گرفته می شود، دخیل نیست، افزود: در حال حاضر تمام تصمیمات حوزه آب در پایتخت کشور عزیزمان ایران گرفته می شود، از سوی دیگر هر مدیری که وارد اصفهان شود، شرایط همین گونه است بنابراین از این روش گزینش مدیر، چیزی حاصل نمی شود.

آب اصفهان مدیر بومی می‌خواهد، نه فراخوانی

وی تاکید کرد: متاسفانه در حال حاضر شرایط حوضه آبریز زاینده رود بحرانی تر شده است است آیا که برداشت آب در بالادست رودخانه از کوهرنگ تا سد چم آسمان اصلا کنترل نمی شود و پمپاژهای بی رویه انجام می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در خصوص روش تازه وزارت نیرو جهت گزینش مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان به خبرنگار ایسنا، گفت: قاعدتا گزینش مدیران این حوزه انتصابی هست، در روش های معمول متولیان امر، شخص موردنظر را جهت سمت مدیریت گزینش می کنند، ولی در روش فراخوان وزارت نیرو بعد از یک سری بررسی بر روی داوطلبان این سمت و دیگر نفرات برگزیده، عالی ترین فرد را گزینش می کند.

محمد کوشافر با بیان اینکه این شیوه قبلا نیز در بعضی بخش ها انجام شده است هست، افزود: ممکن است در روش قبلی افرادی توانمند باشند، ولی از نظر کسانی که مدیران را گزینش می کنند، جا مانده باشند. به هر حال در این فراخوان شاید فردی داوطلب شود که بتواند در مسابقه و بررسی حوزه انتخابی شرکت کند.

وی با بیان اینکه اصل این شیوه گزینش نمی تواند بد باشد، گفت: اگر بخواهیم از نظر منفی نگاه کنیم آنقدر حل عنوان آب اصفهان سخت شده است که شاید دیگر هیچ فردی به آسانی حاضر به قبولی این سمت نیست و از سوی دیگر وزارت نیرو را در گزینش مدیر این حوضه در اصفهان محتاط تر کرده است.

عضو هیئت مدیره جمعیت خبر سبز افزود: اگر فردی واجد شرایط جهت مدیریت شرکت آب منطقه ای اصفهان داوطلب شود شاید در نخستین گام خود داوطلب پذیرش حل پرسشها مدیریت این حوضه شده است است.

به اعتقاد کوشافر، مدیرآب در حوضه آبریز اصفهان باید بومی باشد از این جهت که به اوضاع آب و دیگر پارامترهای استان اصفهان آشنایی کامل داشته باشد.

وی تاکید کرد: یکی از آسیب های مدیریتی این است که هنگامی که فردی بدون آشنایی وارد مجموعه ای می شود، مجبور است با روش های آزمون و اشتباه کار کند و به شناسایی منطقه خود بپردازد که این منجر به از دست دادن وقت و حتی خسارت می شود، البته اگر آن حوزه در شرایط نرمال باشد شاید تبعات آن کمتر باشد، ولی در حوزه ای همچون آب که در شرایط غیرنرمال است با گزینش مدیر ناآشنا به شرایط، اصفهان را دچار آسیب های بیشتری خواهیم کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مدیر شرکت آب منطقه باید دارای دانش کافی از لحاظ علمی باشد، افزود: از سوی دیگر مدیرعامل آب منطقه ای اصفهان باید فعال، انرژیک و پیگیر باشد. عنوان آب اصفهان انرژی و پیگیری بسیار زیادی می طلبد و بنابراین باید دارای انگیزه کافی جهت حل پرسشها باشد.

وی ادامه داد: مدیریت منابع آب در کشور و همچنین روش ها و کارها مدیر تازه شرکت آب منطقه ای اصفهان به یکدیگر وابسته هست. باید به مدیر اختیارات مورد نیاز را داد و او هم پاسخگو باشد. به این توصیه نیز باید توجه داشت که گرچه مدیر آب استان یک سمت با اهمیت جهت عبور از بحران آب هست، ولی حل این مسئله بسیار فراتر بوده و نیازمند اراده و همدلی و همراهی شرکت های مختلف، مردم و مسئولان در سطوح متفاوت است.

کوشافر با بیان اینکه یکی از چالش های فعلی آب استان، عدم به هم پیوستگی کامل با سطوح ملی و مراکز تصمیم سازی هست، افزود: باید توجه داشت عنوان آب اصفهان، هم از جنبه حل مسئله و هم از جنبه پیامدها، ملی است.

به گزارش ایسنا، به نظر می رسد حوضه پرتنشی همچون زاینده رود امروز بیش از هر وقت دیگر نیازمند مدیر بومی و دلسوز جهت حل پرسشها آن است آیا که اکنون ادامه حیات مردم، صنعت و کشاورزی نیازمند احیای دوباره زاینده رود است.

واژه های کلیدی: مدیریت | اصفهان | مدیریت | زاینده رود | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz